Ładowarki Teleskopowe

2 POZYCJE

Ładowarki teleskopowe to urządzenia popularne i znane w rolnictwie. Są także bardzo często używane w przemyśle. Z wyglądu, oraz pod względem funkcjonalności, są zgoła podobne do wózków widłowych. Niektórzy nasi Klienci twierdzą, także że mają w sobie coś z dźwigu. Nie ma jednak wątpliwości, że nawet w porównaniu do dźwigów, ładowarki teleskopowe są o wiele bardziej praktyczne. Choć dzięki swej obrotowej konstrukcji często pełnią rolę dźwigów stacjonarnych.
Na końcu wysięgnika teleskopowego, który można szybko i łatwo wysunąć nawet na 17,5 metra, znajdują się widły. Ponadto można je równie dobrze zastąpić łyżką, koszem czy nawet żurawiem. To doskonałe potwierdzenie tego, że ładowarki teleskopowe to pojazdy uniwersalne. Wszystkie, dostępne w naszej ofercie urządzenia, mają napęd na cztery koła i jeżdżą na doskonałych, dobrze skrętnych, kołach. Ich kolejny atut to mocny silnik turbo diesel. Opcjonalnie są również wyposażone w specjalne podpory stabilizujące, które szczególnie zostaną docenione na nierównym podłożu. Posiadają także system blokady tylnej osi, co dodatkowo wzmacnia ich stabilność.
GDZIE SĄ STOSOWANE?
Ładowarki teleskopowe to jedne z wielu pojazdów, stosowanych na budowach. Stosowane zarówno do unoszenia i przewożenia materiałów (masa takowych materiałów może wynosić nawet do 4 ton), jak i podnoszenia samych pracowników – po zamontowaniu kosza wraz ze sterowaniem. Bezproblemowo znajdują także zastosowanie w wielkich magazynach, centrach przeładunkowych. Dla dużej ilości przedsiębiorstw, zastosowanie tego typu pojazdu – z odpowiednim osprzętem (wymienionym wyżej) – kończy problemy ze zbyt rozbudowanym parkiem maszynowym. Wynika to z faktu, że ładowarka jest w stanie zastąpić kilka innych urządzeń. Najbardziej doceniane są w rolnictwie. Prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości, ładowarki teleskopowe, staną się obowiązkowym wyposażeniem nowoczesnego rolnika.

ŁADOWARKI TELESKOPOWE MANITOU
Jak można zauważyć, są one dostępne w naszej ofercie wynajmu. Wybraliśmy tę firmę, gdyż jest jednym z czołowych producentów. Ponadto sprzęt produkowany przez tę firmę wyróżniają następujące cechy:

niewielki promień skrętu, owocuje doskonałą skrętnością,
układ sterowania oparty jest o manipulatory,
ładowarki teleskopowe MANITOU posiadają napęd 4×4,
silnik posiada funkcję hydrostatycznego przeniesienia napędu,
dobrze wykonana rama nośna, której części są tylko od sprawdzonych dostawców,
dzięki zwartej budowie, można z nich korzystać w niewielkich pomieszczeniach.

 

 

Zapytaj o ofertę >>>

 

show blocks helper

Wys. Robocza [m]

Waga [kg]

Max. Udźwig [kg]

Szer. Maszyny [m]