Historia firmy BAC Polska

logo bacpolska

Początki firmy BAC

Firma BAC BV została założona w 1985 roku w Holandii jako rodzinne przedsiębiorstwo. Firma już od samego początku istnienia zaczęła dynamicznie się rozwijać, świadcząc usługi w zakresie wynajmu podestów ruchomych. Powstanie przedsiębiorstwa było odpowiedzią na duże zapotrzebowanie na tego typu maszyny na holenderskim rynku. Dzięki temu BAC BV zaczął bardzo szybko się rozwijać, oferując coraz więcej podnośników na wynajem i sprzedaż.

Rozwój na światowych rynkach

Firma już kilka lat później rozpoczęła ekspansję na inne kraje, otwierając oddział w Polsce. W 2002 roku została założona spółka BAC Polska przez Pana Geriita Baastiana Slooijera oraz Dirka Jacobusa Baca, która tym samym okazała się kontynuatorem holenderskich tradycji, świadcząc usługi w branży podestów ruchomych, w tym: podnośników nożycowych, podnośników teleskopowych oraz podnośników koszowych.

Centralę BAC Polska otwarto w Kostrzynie nad Odrą w 2003 roku. Zebrane doświadczenie polegające na obserwacji holenderskiego rodzinnego przedsiębiorstwa pozwoliło Prezesom polskiego oddziału skutecznie wprowadzać działania polegające na rozwoju firmy. Zakup kolejnych działek pod następne inwestycje był tylko kwestią czasu. Efektem skutecznej pracy było rozpoczęcie budowy nowych filii już kilka lat później, które zostały rozlokowane po całej Polsce. W 2006 roku otwarto oddział w Nowej Wsi Wrocławskiej, w 2012 roku w Piotrkowie Trybunalskim (Jarosty) oraz w 2016 roku w Dąbrowie Górniczej.

historia firmy bac polska 01

Oś czasu

1985 r. – Powstanie firmy BAC BV

2002 r. – Powstanie spółki BAC Polska

2003 r. – Otwarcie centrali w Kostrzynie nad Odrą

2006 r. – Otwarcie filii w Nowej Wsi Wrocławskiej

2012 r. – Otwarcie filii w Piotrkowie Trybunalskim

2016 r. – Otwarcie filii w Dąbrowie Górniczej

2006 r. – BAC Polska przedstawicielem marki MEC

2007 r. – BAC Polska przedstawicielem marki UpRight

2020 r. – BAC Polska autoryzowanym dealerem marki Zoomlion

Współpraca z marką Zoomlion

Siedziba polskiego oddziału wraz z trzema filiami ciągle się rozwija i prężnie działa w naszym kraju, oferując podnośniki na wynajem oraz sprzedaż. Dzięki odnoszonym sukcesom firma BAC Polska szybko stała się liderem w branży podestów ruchomych nad Wisłą.

Dowodem na dynamiczny rozwój okazało się nawiązanie współpracy z marką Zoomlion, czyli światowym producentem maszyn budowlanych, w tym podestów ruchomych. W 2020 roku BAC Polska stał się wyłącznym dealerem podnośników tej marki w Polsce. Jesteśmy przekonani, że owoce tej współpracy będą zbierane przez kolejne lata, ponieważ obie firmy Zoomlion oraz BAC mają jasny cel – świadome budowanie strategii rozwoju na światowych oraz europejskich rynkach.

Lider w sprzedaży i wynajmie podnośników

Nawiązanie współpracy z Zoomlion pozwala oferować klientom nowe podnośniki nożycowe oraz podnośniki teleskopowe o różnej wysokości roboczej. Jednak w naszej flocie maszyn mamy podesty ruchome od jeszcze innych światowych producentów, tj. JLG, Genie, UpRight, Liftlux, Holland Lift, Denka Lift, Haulotte, które przeznaczamy na wynajem.

W międzyczasie firma BAC Polska była oficjalnym przedstawicielem dwóch marek – MEC (2006 r.) oraz UpRight (2007 r.).

Wierzymy, że progres jest wciąż możliwy, a przyświeca nam motto: „the sky is not the limit”. Z niecierpliwością czekamy na kolejne lata i mamy nadzieję, że rozwój firmy będzie tak samo zauważalny, jak w ostatnich niespełna dwóch dekadach.

Zadzwoń teraz