Nowość w pełni elektryczne bezolejowe podnośniki nożycowe od Zoomlion ZS0407E , ZS0607E.

🚨Chiński producent Zoomlion ogłosił dwa nowe elektryczne podnośniki nożycowe „100% Electryczne, Zero Leaks”.

Nowe modele to ZS0407E i ZS0607E, oba wyposażone są w bezpośredni elektryczny napęd kół, wykorzystując jednocześnie elektryczne siłowniki liniowe do obsługi układu kierowniczego i podnoszenia platformy. Obie jednostki mają całkowitą szerokość 760 mm, całkowita długość modelu wynosi zaledwie 1,44 metra – co plasuje go w klasie mikro-nożyc – podczas gdy ZS0607E ma klasyczną długość 1,85 metra. Oba mają całkowitą wysokość składowania z podniesionymi poręczami wynoszącą ponad dwa metry – 2,05 metra w przypadku 14 stóp i 2,2 metra w przypadku 19 stóp – ale najwyraźniej można je stosunkowo łatwo złożyć do odpowiednio 1,7 i 1,79 metra.

Nowy ZS0407E

Model ZS0407E ma wysuwaną platformę o długości 600 mm, podczas gdy model ZS0607E ma bardziej typowe przedłużenie o długości 910 mm. Udźwig platformy wynosi odpowiednio 240 kg i 230 kg. Oba modele są przystosowane do pracy na zewnątrz, ale przy zmniejszonych wysokościach platformy zapewniają wysokość roboczą 5,6 i 6,4 metra. Zdolność pokonywania wzniesień wynosi 30 procent w porównaniu do 25 procent w wersjach hydraulicznych.

Funkcje obejmują silniki napędowe o stopniu ochrony IP67, bezszczotkowy bezobsługowy silnik podnoszący DC, wyświetlacz wysokości podnoszenia w czasie rzeczywistym – z dokładnością do trzech procent – wskaźnik obciążenia z wyświetlaniem na żywo rzeczywistego obciążenia platformy z dokładnością do pięciu procent.

Nowy 1 ZS0607E All Electric

Menedżer ds. badań i rozwoju w firmie Access, Yi Zhong, powiedział: „Wyposażone w siłowniki elektryczne zapewniające zerowe wycieki i bez emisyjne warunki pracy, te dwa modele są specjalnie zaprojektowane dla placów budowy o rygorystycznych normach środowiskowych, takich jak warsztaty bezpyłowe, centra danych i biblioteki. Poza tym, ich kompaktowy rozmiar pozwala na łatwe poruszanie się w wąskich przestrzeniach, co ułatwia konserwację wewnątrz budynków”.

„Duch 'π’, oznaczający ciągłe innowacje i doskonałą produkcję, to zupełnie nowa koncepcja badawczo-rozwojowa, którą realizuje Zoomlion. Widzieliśmy szybkie wdrażanie ekologicznych platform roboczych w miejscach pracy, szczególnie na rynkach amerykańskich i europejskich, dlatego opracowaliśmy w pełni elektryczne podnośniki nożycowe, aby zapewnić ciche, czyste i bezpieczne warunki pracy o długotrwałej wydajności”.

Te dwa nowe modele wyglądają świetnie na papierze i mogą pochwalić się bardzo wysoką specyfikacją, oferując jednocześnie minimalną konserwację, długi czas pracy między ładowniami, cichszą pracę i czystszą maszynę bez potrzeby stosowania chłonnych podkładek lub tac ociekowych. Koncepcja „bez oleju” wydaje się zyskiwać na popularności, przynajmniej na mniejszych platformach, ale szybkość jej przyjęcia będzie zależeć od kosztów zakupu i trwałości / niezawodności siłowników liniowych.

Zadzwoń teraz