Źródło zasilania w podestach ruchomych. Co wybrać akumulator kwasowy czy baterię litowo-jonową?

W BAC Polska elektryczne podesty ruchome są zasilane akumulatorem kwasowym lub baterią litowo-jonową. Przedstawiamy zalety dwóch rozwiązań.

Wielu naszych klientów przed zakupem podnośnika zastanawia się, jaki typ zasilania będzie lepszy. W elektrycznych podestach ruchomych dostępnych w naszej ofercie mamy dwa rozwiązania. Jednym z nich jest zastosowanie akumulatora kwasowego, który jest najczęściej spotykany w samochodach osobowych, zaś drugim rozwiązaniem coraz bardziej popularnym na światowym rynku jest użycie baterii litowo-jonowej.

Podnośniki, które oferujemy na sprzedaż i wynajem korzystają m.in. z baterii litowej. Ten typ zasilania użyto zarówno w nożycowych, jak i teleskopowych podestach ruchomych. Jest to rozwiązanie, na które bardzo mocno stawia producent – marka Zoomlion – której jesteśmy wyłącznym dealerem na podesty ruchome w Polsce.

Przed zakupem podnośnika należy jednak pamiętać, że każdy wybór niesie za sobą szereg korzyści. Ciężko jednoznacznie stwierdzić, że któryś rodzaj zasilania będzie lepszy lub gorszy, ponieważ oba rozwiązania dość znacząco różnią się od siebie. Zaprezentujemy zalety obu typów baterii, aby ułatwić zakup zwyżki.

Akumulator kwasowy – zalety

Ogromną zaletą przy wyborze „kwasówki” jest to, że znajdziemy ją w wielu pojazdach mechanicznych. Począwszy od samochodów osobowych na ciężarowych kończąc. Jest to zasilanie bardzo powszechne i często spotykane. W przypadku konieczności wymiany starego akumulatora, użytkownik nie musi martwić się dostępnością. „Kwasówkę” znajdziemy w niemalże każdym sklepie motoryzacyjnym, a i cena nie przekracza budżetu osoby korzystającej na co dzień z urządzenia mechanicznego.

„Kwasówka” jest uniwersalnym zasilaniem, posiada wysoki prąd rozruchu. Akumulator ten zapewnia dużą moc przy uruchomieniu maszyny bądź pojazdu nawet w ujemnych temperaturach. Ten typ akumulatora użytkownik znajdzie w elektrycznych i spalinowych podnośnikach marki Zoomlion. Trwałość tej baterii wynosi przeważnie kilka lat.

Bateria litowo-jonowa – zalety

Tzw. „litówki” w ostatnich latach mocno zyskują na popularności. Bateria jest coraz częściej stosowana w przemyśle oraz motoryzacji, jako główne źródło zasilania. Takie zasilanie jest spotykane zarówno w nożycowych, jak i teleskopowych podestach ruchomych. Jednym z producentów, który wykorzystuje tego typu rozwiązanie w swoich pojazdach, jest marka Zoomlion. Baterię litową można znaleźć m.in. w elektrycznych podestach ruchomych.

Główną zaletą akumulatorów litowych jest to, że można je dowolnie ładować, niezależnie od stopnia rozładowania. Nieregularne ładowanie nie wpływa na nadmierne zużycie baterii, co jest znaczącą różnicą w stosunku do zastosowania akumulatorów kwasowych. Litowe akumulatory są też lżejsze w stosunku do kwasowych odpowiedników i charakteryzują się tym, że czas pełnego naładowania jest krótszy. Co ważne, korzystając z „litówki” użytkownik nie musi się martwić wyciekami z akumulatora.

Żywotność baterii litowych na przykładzie wykorzystania w podestach ruchomych Zoomlion wynosi około 10 lat, co daje mniej więcej 4 tysiące ładowań. W stosunku do akumulatorów kwasowych, używalność wzrasta dwukrotnie. Decydując się na akumulator litowo-jonowy w podnośniku oferowanym przez BAC Polska, klient otrzyma pięcioletnią gwarancję na baterię.

Jaki podnośnik wybrać? – podsumowanie

Bogata oferta BAC Polska na podesty elektryczne daje klientowi prawo wyboru. Niewątpliwie zasilanie akumulatorem kwasowym, jak i litowo-jonowym dość znacząco różni się od siebie, jednak każde rozwiązanie ma swoje zalety. Użytkownik decydujący się na zakup zwyżki z zasilaniem elektrycznym powinien zastanowić się, jak często będzie używał podnośnik oraz oszacować możliwości cyklicznego ładowania akumulatora.

W linku zamieszczonym poniżej znajduje się przekierowanie do nowych podestów ruchomych marki Zoomlion oferowanych przez BAC Polska. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą i wybór podnośnika dostosowanego do potrzeb.

Nowe podesty ruchome marki Zoomlion oferowane przez BAC Polska

Zadzwoń teraz